WESELA

Wesele

Czasy się zmieniają, wesela również, chociaż patrząc z perspektywy lat, branża weselna rozwinęła się na plus i cały czas nabiera tempa. Wraz z zapotrzebowaniem klientów rozwinęła się nowa, ciekawsza forma oprawy muzycznej wesel – mobilny DJ, bo tak powinno określać się profesję człowieka odpowiedzialnego za muzykę, zabawy, nagłośnienie i oświetlenie na weselu. W żaden sposób nie mam zamiaru odwodzić Państwa od skorzystania z oferty zespołów, daję tylko możliwość wyboru. Niestety albo stety, czasy „Pana Zbyszka” z przysłowiowym „parapetem” i dyskietką midi już minęły. Klient, zaczął myśleć i sam wyciąga wnioski. Nie możemy negować zespołów, bo to przecież one były prekursorem tego typu zabaw. Żywe instrumenty zgrywające się ze sobą w sposób poprawny to ciekawa uczta dla uszu, jednak nie każdego stać na Budkę Suflera.

Tekst, który Państwo czytają to małe wprowadzenie i odpowiedź na pytania, które Was męczą.

Czym jest wesele?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to dzień, w którym powinniśmy się weselić. Dotyczy to zarówno organizatorów, jak i gości. Wesele to nie dyskoteka. Podczas tego typu imprez gra się muzykę zróżnicowaną, podróżując między dekadami, w szczególności serwując największe hity minionych lat. Fonografia muzyczna obdarzyła nas setkami nieśmiertelnych hitów tj. One way ticket czy przeboje Anny Jantar. Zasada jest jedna- gramy przebojowo. Ponadto zawsze możecie mieć wgląd do tego, co zabrzmi na weselu, sami możecie zaproponować nagrania, które chcielibyście usłyszeć w tę niezwykłą noc. Warto przyjąć postawę, że wesele nie jest tylko dla Was, Pary Młodej, ale również dla gości.
Oni również powinni czerpać radość z zabawy, dlatego warto czasami pomyśleć o ich gustach i preferencjach.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że wesele to duże przedsięwzięcie. Pochłania czas i pieniądze. Dlatego stosunkowo wcześnie musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie i w jakim klimacie chcielibyście zrobić wesele. Przy wyborze sali, z punktu widzenia dobrej zabawy, ważne jest, żeby zwrócić uwagę na wykonanie wnętrza i akustykę. Niestety większość masowo powstających sal weselnych jest tzw. „betoniarnią”, a nie ma nic gorszego, jak podążające wzdłuż i wszerz echo. Parkiet powinien być tak zagospodarowany, żeby nie stał się przerostem formy nad treścią. Niech w tym miejscu tworzy się klimat i miła atmosfera, niech nie będzie zbyt duży co do liczby gości. Organizując 50-osobowe wesele na sali przeznaczonej dla co najmniej 200 gości, zapewne zdarzy się sytuacja, w której bawiący będą „szukać się” na parkiecie. W przypadku małych wesel, parkiet można wyodrębnić chociażby poprzez odpowiednie usytuowanie stolików. W znaczący sposób podniesie to komfort i atmosferę wśród gości. Starajmy się unikać sal z podziałem na pomieszczenia, układ ten nie sprzyja integracji. W okresie letnim warto zwrócić uwagę, czy sala wyposażona jest w klimatyzację, w przypadku jej braku nawet najbardziej zapalony tancerz „wujek” opadnie z sił.

Jasnym punktem wesela jest Para Młoda, bo to ona trzyma pieczę nad całością imprezy. Starajcie się cały czas szczerze uśmiechać, dobrze bawić i jak najwięcej przebywać na parkiecie. Unikajcie sesji plenerowych w dniu imprezy. Zniknięcie Pary Młodej na 3h podczas wesela może doprowadzić do zdezorientowania gości, a w najgorszym wypadku nawet do rozbicia imprezy. Pamiętajcie – motywujcie gości i dobrze się bawcie, to Wasz dzień!

Każdy marzy o weselu z bajki, odpowiednim klimacie na sali, światłach nadających ton imprezie. Na każda imprezę przywożę ze sobą oświetlenie sterowane w systemie dmx, które buduje atmosferę. Jednak w salach, gdzie przez całą noc zapalone jest oświetlenie „dzienne” czar pryska. Operatorzy kamer, którzy doświetlają salę reflektorami dużej mocy, nie sprzyjają w budowaniu pozytywnej aury na parkiecie. Dlatego proszę, abyście wcześniej ustalili z kamerzystą kwestie oświetlenia. Nie chodzi o to, abyśmy bawili się w ciemności, ale półmrok w połączeniu z oświetleniem scenicznym wspomaga śmiałość gości.

Przy organizacji wesela zwróćcie uwagę na ramy czasowe. Wesele zaczynające się stosunkowo wcześnie może zmęczyć gości i doprowadzić do stanu porannego wegetowania. Dlatego też godziny rozpoczęcia starajcie się dobierać odpowiednio do pory roku. Czas trwania wesela nie świadczy o tym, że impreza jest dobra. Najlepiej zachować umiar i pozostawić nutkę niedosytu.

W ramach podsumowania, tylko od Was zależy, jak będzie wyglądać Wasze wesele. Czy będzie to zespół, czy DJ – Wasz wybór. Wesele można dopracować w najmniejszych szczegółach, a mimo to należy pamiętać, że jest to impreza, podczas której na pewne sytuacje trzeba reagować w sposób spontaniczny, być przygotowanym na każdą ewentualność i działać intuicyjnie. Do swojej pracy podchodzę z pełnym zaangażowaniem, nie jest to dodatkowa forma zarobku, tylko moje źródło utrzymania. Dlatego mają Państwo pewność, że podejdę do tematu w sposób kompetentny i dołożę wszelkich starań, aby ten jedyny dzień był dla Was wyjątkowy. Na weselu mam za zadanie zapewnić gościom dobrą oprawę muzyczną. Jestem jednocześnie DJ-em i wodzirejem (Dual). Gram muzykę zgodną z upodobaniami gości, prowadzę również zabawy oczepinowe i konkursy. Tego dnia wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, zależy mi na dobrym przygotowaniu technicznym i merytorycznym. Zapraszam Państwa do niezobowiązującego spotkania, na którym będę mógł pokazać i powiedzieć więcej.

Nie każdy ma szczęście robić to, co lubi. Mnie się udało!

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiem! SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Wszystkie prawa zastrzeżone 2016 | Projekt i wykonanie: Mikołaj Stępczak

facebook djdual